mgr Renata Wojtas

mgr Renata Wojtas – absolwentka kierunku psychologia na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, specjalistka w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, psycholog sportu.

Od wielu lat specjalizuje się w pracy z małym dzieckiem. Ukończyła dwuletnie Podyplomowe Studia z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi, dzięki czemu uzyskała kwalifikacje do pracy z małymi dziećmi z zaburzeniami rozwoju oraz Podyplomowe Studia z Psychologii Sportu w nurcie psychologii pozytywnej na SWPS w Warszawie.
Posiada Certyfikat Terapeuty Integracji Sensorycznej. Ukończyła m.in. czteroletnie Studium Psychoterapii organizowane przez Instytut Ericksonowski w Łodzi, szkolenie z Terapii Poznawczo-Behawioralnej Zaburzeń Małych Dzieci organizowane przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, kurs neuropsychologii w Warszawie, prowadzony przez Centrum Terapii Behawioralnej.
W pracy psychologa – diagnosty i terapeuty stawia na nieustający rozwój, dlatego ciągle uczestniczy w kursach
i szkoleniach związanych z pracą z dzieckiem, jego rodzicami oraz zawodnikami młodymi i dorosłymi.
Od wielu lat pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łodzi, gdzie współtworzyła Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Jej pasją jest pomoc dziecku i jego rodzinie oraz praca z indywidualnym zawodnikiem lub drużyną. Czerpie radość z nawet najmniejszych postępów, jakie czynią mali pacjenci i zawodnicy sportowi.
Praca z dziećmi dodaje jej energii i skłania do poszukiwania ciągle nowych dróg w rozwiązywaniu ich trudności.

Uwielbia sport (głównie bieganie), teatr, balet, dobrą książkę, i aktywne spędzanie czasu.

Informacje