mgr Dorota Piątkowska

Pedagog. Specjalista terapii pedagogicznej. Zajmuje się diagnozą i terapią pedagogiczną dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się /dysleksja, dysortografia, dysgrafia/.
Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu  na Uniwersytecie Łódzkim i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi .Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łodzi.  Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i rodziców z zakresu pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  Popularyzuje metodę masażu relaksacyjnego Shiatsu stosowanego w terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju emocjonalnego poprzez warsztaty dla nauczycieli i rodziców z dziećmi z wykorzystaniem jej elementów.
Jest autorką serii „Kartkówki z Biedronką” – ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające wiedzę polonistyczną, matematyczną i społeczno-przyrodniczą dla uczniów kl. I-III szkoły podstawowej oraz współautorką książki „Czytaj z nami zwierzakami – ćwiczenia do nauki czytania i pisania wspierane nagraniem”.
W wolnym czasie  aranżuje swój ogród, rozpieszcza kotkę Kicię, pisze wiersze dla dzieci, a także tworzy „różności” w technice dequpage.

Informacje