R-8. Elementy masażu relaksacyjnego Shiatsu

w terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju emocjonalnego

Masaż Shiatsu pochodzi z tradycji Dalekiego Wschodu. Ma działanie relaksujące i ogólnie leczące. Jest to bezpieczna metoda zarówno w pracy z dziećmi jak i dorosłymi. Masaż odbywa się w leżeniu na kocu lub materacu, przy dźwiękach spokojnej muzyki. Osoba poddająca się masażowi ubrana jest ciepło i wygodnie. Jedynym jej zadaniem jest odprężyć się i głęboko oddychać. Podczas warsztatu osobą masującą jest rodzic, który obserwując masaż wykonywany przez terapeutę równolegle wykonuje techniki uciskowe i rozciągające masując własne dziecko. Efektem masażu są już po pierwszym spotkaniu: relaks ciała i umysłu oraz uczucie wewnętrznego spokoju. Będąc w takim stanie lepiej funkcjonujemy, uczymy się czy koncentrujemy uwagę, a nawet śpimy.

Elementy tej metody można z powodzeniem stosować w pracy z dziećmi w różnym wieku. W terapii dzieci z Zespołem Downa masaż przynosi ponadto poprawę funkcji motorycznych.

Szkolenie jest adresowane do rodziców z dziećmi, w szczególności tymi, które przejawiają nadruchliwość lub postawę wycofującą oraz cierpią na chorobę tikową .

Podczas warsztatu mile widziany jest strój nie krępujący ruchów.
Czas trwania – 60 minut.